بهترین نژادهای گوسفند زنده

بهترین نژادهای گوسفند زنده

شناخت بهترین نژادهای گوسفند زنده باعث می شود تا افرادی که قصد خرید دام و گوسفند زنده را دارند، بتوانند بهترین گوسفندها را انتخاب و خریداری کنند. همانطور که می دانید، گوسفند ها در نژادهای مختلفی وجود دارند و هر نژاد، دارای ویژگی های اختصاصی خود می باشد. حدود ۲۰۰ نژاد مختلف از گوسفند ها در سرتاسر جهان وجود دارند اما در این میان فقط ۱۰ تا ۲۰ نژاد هستند که معروف تر می باشند و کاربرد بیشتری نسبت به سایر نژادها دارند.

در واقع این موارد، جزو لیست بهترین ها قرار می گیرند. پس با ما همراه باشید تا به شناخت بهترین نژادهای گوسفند زنده برسید.

معرفی بهترین نژادهای گوسفند زنده

معرفی و شناخت بهترین نژادهای گوسفند زنده باعث می شود تا شما بتوانید انواع این نژاد ها را به صورت کامل بشناسید و مناسب‌ترین انتخاب را در این میان داشته باشید. در ادامه انواع نژاد ها را به تفصیل برای شما معرفی خواهیم کرد.

گوسفند زنده نژاد افشاری

یکی از معروف ترین و محبوب ترین نژاد های گوسفند، نژاد افشاری می باشد. که جزو نژادهای ایرانی به حساب می‌ آید و از لحاظ قیمت هم بسیار مقرون به صرفه است‌. این گوسفند حجم بالایی از گوشت و پشم را دارا می باشد و بدین ترتیب قطعاً برای شما سود بخش خواهد بود.

زادگاه اصلی و اولیه گوسفند های افشاری زنجان می باشد. اما اکنون در دیگر استان‌ های کشور هم پرورش داده می شوند و جزو پرفروش ترین نژاد های گوسفند زنده به حساب می‌ آیند. که گوشت بسیار خوبی دارند و از سرعت رشد بالایی هم برخوردار می باشند. اگر قصد شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده را دارید باید بدانید که گوسفند افشاری ایرانی همواره در صدر این لیست قرار می گیرد.

ضمن تمام ویژگی های مثبتی که اشاره کردیم، باید به این موارد اشاره داشته باشیم که گوسفند نژاد افشاری در برابر سرمای هوا بسیار مقاوم است. سیستم ایمنی قوی و مقاومی دارد که قابلیت دوقلوزایی هم دارد. کیفیت پشم گوسفند های افشاری بسیار بالا می باشد و برای مصارف مختلف قابل استفاده خواهد بود.

اگر قصد خرید گوسفند زنده در کرج و گوسفند افشاری را در کیفیت بالا دارید، باید به شما بگوییم که وب سایت شیپ البرز این امکان را فراهم کرده است تا خرید انواع نژاد های گوسفند برای شما فراهم باشد. به خصوص انواع گوسفند زنده در شهریار، ملارد، گوهردشت و مهرشهر، قابلیت خرید و فروش در این مجموعه دارند.

گوسفند نژاد افشاری
گوسفند نژاد افشاری

گوسفند زنده نژاد مهربان

یکی دیگر از نژادهای گوسفند ایرانی که دوقلو زا می باشد، نژاد مهربان است. گوسفندهای نژاد مهربان وزن سنگینی دارند و بیشتر در همدان پرورش داده می شوند. البته امروزه در زنجان و کردستان هم گوسفند های نژاد مهربان به وفور دیده می شوند.

سر و صورت این گوسفند ها بدون پشم است و در قسمت زیر شکم این گوسفند ها هم هیچ پشمی وجود ندارد. اما سطح بدن آن ها از پشم نسبتاً بلند پوشیده شده است. گوسفند های نر نژاد مهربان دارای شاخ هستند و گوسفند های ماده بدون شاخ می باشند.

رنگ این نژاد در اکثر موارد قهوه ای است که ممکن است در طیف تیره و روشن متفاوت باشد. در امر شناخت بهترین نژادهای گوسفند زنده نژاد مهربان هم جزو بهترین ها به حساب می آید و به علت ویژگی های خوب و مثبتی که دارد، می توان از این نژاد برای اهداف مختلف استفاده کرد.

گوسفند نژاد مهربان
گوسفند نژاد مهربان

گوسفند زنده نژاد ماکویی

گوسفند ماکویی جزو گوسفند های پشمی محسوب می‌ شود که رنگ سفید دارد و در اطراف چشمانش لکه های مشکی دیده می‌ شود. پشم گوسفندهای ماکویی سفید بوده و بسیار مرغوب و با کیفیت می باشد. که تار بلندی دارد و به همین منظور از پشم گوسفند های ماکویی در صنایع مختلف و به ویژه تولید پارچه استفاده می کنند.

پشم نژاد ماکویی قابلیت رنگ پذیری دارد و می‌ توان برای تولید انواع لباس از آنها استفاده کرد‌. میزان پشم هر یک گوسفند، سه تا پنج کیلو می باشد که گوسفند های نر پشم بیشتری دارند. پس اگر قصد شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده برای تهیه پشم را دارید باید بدانید که گوسفند نژاد ماکویی یکی از انتخاب های خوب و عالی برای شما خواهد بود.

گوسفند نژاد ماکویی
گوسفند نژاد ماکویی

گوسفند زنده نژاد کرمانی

گوسفندهای نژاد کرمانی هم بسیار پر گوشت هستند و هم حجم بسیار زیادی پشم دارند. این دو عامل باعث شده اند تا گوسفند های کرمانی جزو محبوب ترین نژاد ها به شمار بیایند و کسانی که قصد شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده را دارند، در صدد خرید گوسفندهای نژاد کرمانی هم باشند.

رنگ پشم گوسفندهای کرمانی نخودی است و معمولا از پشم این گوسفند ها در فرش بافی و تهیه ی لباس استفاده می کنند. به دلیل اینکه پشک گوسفند نژاد کرمانی خاصیت رنگ پذیری بسیار بالایی دارد، می توان برای تهیه ی فرش ها و لباس های رنگارنگ از این پشم طبیعی و با کیفیت استفاده کرد.

گوسفند زنده نژاد سنگسری

اگر به دنبال شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده گوشتی هستید، بدون تردید نژاد سنگسری بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهد بود. اگر به متوسط وزن گوسفند زنده در نژادهای مختلف دقت کنید، متوجه میشوید که وزن گوسفند های نژاد سنگسری از همه بالاتر می باشد و دقیقا این موضوع نشان دهنده ی گوشتی بودن این گوسفندان است.

60 درصد از بدن این گوسفند ها گوشت است و این یعنی گوسفند های سنگسری برای پرواربندی بسیار مناسب هستند. همانطور که از نام این گوسفند ها مشخص است، زیست بوم آن ها به استان سمنان برمیگردد. قوچ ها و میش های گوسفندان سنگسری دارای شاخ نیستند و دنبه ی این گوسفند ها هم بسیار کوچک تر از سایر گوسفند ها می باشد.

گوسفندهای سنگسری به علت اینکه دارای جثه ی نسبتا کوچک هستند، می توانند به راحتی کوهپیمایی کنند و مدام تحرک داشته باشند. تحرک بالای این گوسفند ها باعث می شود تا چربی بسیار کمی داشته باشند و بخش اعظمی از بدن آن ها حاوی گوشت و عضله باشد. پس به منظور تهیه گوشت مرغوب در حجم بالا، شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده یعنی گوسفند سنگسری جزو اولویت های بسیار مهم می باشد.

گوسفند زنده نژاد سنجابی

وقتی که به بررسی شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده می پردازیم، باید به گوسفندهای نژاد سنجابی هم اشاره داشته باشیم. این نژاد از گوسفند ها، هم پشمی و هم گوشتی محسوب می شوند که در هر صورت قابل استفاده می باشند. در نتیجه هم برای پروار بندی و هم برای تهیه ی پشم، می توان از این گوسفند ها استفاده کرد. گوسفند های سنجابی سفید یا نخودی رنگ هستند و دارای لک های قهوه ای روی سطح گردن خود می باشند.

بدن گوسفند های سنجابی نسبتا بزرگ است و به همین منظور حجم بالایی گوشت میدهند. پشم این گوسفند ها هم بسیار ضخیم و مرغوب می باشد که می توان با استفاده از این پشم، به تهیه لباس و قالی و… پرداخت. پشم گوسفندهای سنجابی ضمن ضخیم بودن، لطافت خاصی دارند که این موضوع جزو مزایای آن محسوب می شود.

گوسفند زنده نژاد رومانوف

هنگام شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده باید به گوسفند های رومانوف هم اشاره کنیم. زادگاه اصلی این گوسفند ها روسیه می باشد. اگر به دنبال به دست آوردن درآمد بالا از پروار بندی هستید، گوسفندهای رومانوف می توانند مناسب باشند. رومانوف ها غریزه جنسی بالایی دارند و به همین منظور در امر تولید مثل و گله زایی عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه می دهند و جزو بهترین گوسفند هایی هستند که به دوقلوزایی در جهان معروف می باشند. جفت گیری گوسفند های رومانوف در تمام فصل های سال امکان پذیر است و هیچ محدودیتی از این بابت وجود ندارد.

گوسفند زنده نژاد زندی

وقتی که صحبت از شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده می باشد، نپرداختن به گوسفند های زندی بی انصافی است. زیرا این نژاد از گوسفند ها جزو معروف ترین گوسفند های پوستی می باشند و اگر قصد استفاده از پوست گوسفند را دارید، همواره نژاد زندی بهترین انتخاب خواهد بود و موارد مصرف متعددی دارد.

جثه ی گوسفند های زندی متوسط می باشد و گوش های آن ها نیز آویخته است. معمولا این گوسفند ها در اطراف قم و ورامین به وفور یافت می شوند. اما خرید گوسفند زنده در ملارد در مجموعه نوین شیپ با تمام نژاد ها انجام می شود و می توانید در کرج و شهریار و تهران هم این گوسفند را تهیه کنید.

خرید بهترین نژاد گوسفند زنده

اگر بعد از شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده قصد خرید این گوسفند ها را دارید، باید به این موضوع اشاره کنیم که حتماً یک مجموعه یا فروشگاه معتبر را برای انجام این خرید انتخاب کنید. زیرا یک مجموعه ی معتبر، محصولات خود را در سطح کیفی بالاتری به فروش می رساند و در همین راستا مجموعه شیپ البرز در خدمت تمام خریداران گرامی است و به فروش گوسفند زنده شهرداری در کرج و تهران و شهرهای اطراف می پردازد.

با توجه به اینکه شما چه هدفی از استفاده از گوسفند دارید، باید بر همان اساس مناسبت ترین نژاد را انتخاب و خریداری کنید. مجموعه شیپ البرز انواع نژاد های خوب و محبوب گوسفند را به فروش می‌ رساند و گوسفندها و دام های زنده ی موجود در این مجموعه ضمن اینکه بسیار با کیفیت و مرغوب هستند، از قیمت خوب و منصفانه ای هم برخوردار می باشند. تا شما در هر شرایطی یک خرید موفقیت‌آمیز و عالی را رقم بزنید.

خرید بهترین نژاد گوسفند زنده
خرید بهترین نژاد گوسفند زنده

سخن آخر

با شناخت بهترین نژاد گوسفند زنده، قطعا خرید شما در این زمینه یک خرید بسیار عالی و موفقیت آمیز خواهد بود و می توانید طبق نیاز خود مناسب ترین انتخاب را رقم بزنید و یک گوسفند با کیفیت را خریداری کنید‌. فرقی نمی کند هدف شما چه باشد و قصد دارید که چه نژادی از گوسفند را خریداری کنید، برای هر نوع هدفی و از هر نژادی مجموعه شیپ البرز با مناسب ترین قیمت و خدمات قصابی در محل، در خدمت تمام خریداران گرامی در سطح تهران و کرج است.

5/5 - (1 امتیاز)
اگر این مقاله برایتان مفید بود با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *